Jak lęk wpływa na nasze zdrowie?

Lęk jest naturalnym stanem emocjonalnym w życiu człowieka. Stanowi normalną reakcję na stresujące sytuacje życia codziennego. Zdarza się jednak, że stan niepokoju utrzymuje się dłużej niż powinien i jest bardziej nasilony, mimo że stresujący moment już minął.

 

Przedłużający się lęk powoduje napięcie i może stać się poważnym zaburzeniem skutkującym nieradzeniem sobie z codziennymi obowiązkami. Osoba z zaburzeniami lękowymi nie jest w stanie zapanować nad lękiem, jakość jej życia znacznie się obniża. Lęk ten wpływa paraliżująco na życie dotkniętej nim osoby, ogranicza normalne funkcjonowanie i jest również źródłem psychicznego cierpienia.

 

Zaburzenia lękowe są jednymi z najczęściej występujących zaburzeń psychicznych. Szacuje się, że cierpi na nie od 15 do 20 procent populacji, a najwięcej przypadków zachorowań występuje w przedziale wiekowym pomiędzy 24 a 44 rokiem życia. Częściej dotykają kobiet niż mężczyzn, występują zarówno u dorosłych jak i dzieci.

 

Skuteczną metodą leczenia zaburzeń lękowych jest psychoterapia. Dodatkową metodą leczenia może być również farmakoterapia. Sposób leczenia zaburzeń lękowych zależy najczęściej od tego, w jaki sposób lęk jest przez pacjenta przeżywany.

 

O lęku mówi mgr Wojciech Kopytek. Z filmu dowiecie się m.in. kto w dzisiejszych czasach zgłasza się po pomoc, jak orientuje się, że ma problem i czy terapia będzie zawsze skuteczna.

 

Źródło:

Głos Skierniewic i okolicy

 

 

Ps.

Jeśli masz problemy z którymi sobie nie radzisz skontaktuj się ze mną na bezpłatną niezobowiązującą półgodzinną rozmowę. W jej trakcie sprawdzę, czy jestem w stanie Ci pomóc. Jest to rozmowa, podczas której zdefiniujemy twoje potrzeby oraz ewentualnie ustalimy cele pracy terapeutycznej.

 

 Dzięki niej będę mógł:

 

1. przeanalizować twoją sytuację

2. zobaczyć jakie kroki trzeba podjąć, by zmienić twoje życie

3. oraz sprawdzę czy i jak mogę Ci pomóc jak najszybciej osiągnąć cele.

 

Zapraszam do kontaktu telefonicznego.


Z uszanowaniem


Wojciech Kopytek

www.wojciechkopytek.eu

email: psycholog@wojciechkopytek.eu

tel.: 695-378-352

Zainteresowany
naszą ofertą?
Skontaktuj się z nami!

Studio Nowych Możliwości

Psycholog Skierniewice

 

ul. Jagiellońska 32
96-100 Skierniewice
psycholog@wojciechkopytek.eu
+48 695 378 352

 

Może Pani/Pan wycofać każdą z powyższych zgód w każdym momencie poprzez wysłanie wiadomości e-mail na adres psycholog@wojciechkopytek.eu. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania przed wycofaniem zgody.